Späť na novinky

Zamestnanci Savencia F&D si zmerali svoje sily na športovej akcii

Mesto Přibyslav v sobotu, 27. mája, ožilo a my sme boli pri tom. Už po niekoľký raz sme sa stali hrdými partnermi „Přibyslavského běhu“. Viac než tri desiatky závodníkov v drese Savencia F&D si zmerali svoje sily a predviedli neuveriteľné výkony.

Celkom sa „Přibyslavského běhu“ zúčastnilo viac než 200 detí a 150 dospelých. Podporiť závodníkov dorazilo okolo 2000 ľudí. Fandiť nezabudol ani náš maskot Pribináček a vyplatilo sa. Náš tým, ktorý sa skladal z 22 dospelých bežcov a 13 juniorov, si odniesol hneď šesť medailí!

V tradičnom polmaratóne si zmeralo sily šesťdesiatpäť bežcov. Konkurencia bola skutočne veľká. O to väčšiu máme radosť, že prvenstvo vybojoval Marek Páral v drese Savencia F&D. S neuveriteľným časom 1:18:20 vytvoril nový rekord naprieč všetkými  doterajšími ročníkmi.

Vyzdvihnúť by sme chceli aj výkon Miloša Sochora a Roberta Vítka, ktorí vyhrali dvojčlennú štafetu a tímu Pribinators, ktorí dosiahli na krásne tretie miesto v štvorčlennej štafete.

Rýchlosť svojich nôh si „merali“ aj deti a juniori, ktorí reprezentovali našu spoločnosť. Matěj Šrámek zvíťazil v kategórii starších žiakov. Šarlota Sochorová a Radek Wagner vo svojich kategóriách získali striebornú medailu.