Zpět na novinky

Dům Ronalda McDonalda v Motole je otevřen!

První Dům Ronalda McDonalda v České republice zahájil provoz v polovině prosince 2022! Na konci listopadu se uskutečnilo slavnostní otevření se zástupci všech, kteří se na uskutečnění tohoto snu podíleli. A my jsme byli mezi nimi! Díky našemu přispění si děti mohou hrát v Pribináčkově herně.

Nadace Ronalda McDonalda provozuje téměř 400 domů ve více než 45 zemích po celém světě. Nově mohou také rodiny dětí dlouhodobě léčených v Motolské nemocnici využít bezplatné ubytování v Domě Ronalda McDonalda. Je připraveno zázemí pro 21 rodin.

Aby rodiny mohly být spolu. To je poselství, které chtějí pracovníci Domu šířit. Blízkost rodičů je totiž důležitým aspektem pro uzdravení dítěte.

Náklady na stavbu Domu přesáhly 11 milionů Kč. Pro jeho vznik byla proto zásadní spolupráce mnoha sponzorů. Mezi nimi jsme také my. Za naší podpory mohla vzniknout Pribináčkova herna. Děti v ní mohou trávit čas například v čase mezi jednotlivými zákroky, či ozařováními, které vyžaduje jejich dlouhodobou přítomnost poblíž nemocnice. 

 

Zpět na novinky