Zpět na novinky

Jsme opět jedním z nejlepších zaměstnavatelů v Česku i na Slovensku

Společnost Savencia Fromage & Dairy získala popáté za sebou cenu Top Employer v Česku a na Slovensku. Lídr českého i slovenského trhu mlékárenských produktů zaměstnává více než 800 lidí a do jeho portfolia patří oblíbený Pribináček, Lučina, Král Sýrů, Sedlčanský Hermelín, Apetito, Bambino či Liptov.

„Ocenění Top Employer je pro nás povzbuzením v naší práci. Nejvíce si však cením pozitivní zpětné vazby od našich zaměstnanců. Mám radost, že se nám v loňském roce podařilo snížit dobrovolnou fluktuaci o tři procenta, a nadále děláme maximum pro spokojenost našich zaměstnanců,“ říká Zuzana Kossuthová, personální ředitelka Savencia CZ&SK.

Savencia F&D v roce 2023 oslavila dvě významná výročí: 100 let Krále Sýrů a 50 let Apetita. „Velmi nás potěšilo, že nás na podzimních oslavách v hodonínském závodě navštívili také bývalí zaměstnanci, kteří jsou již v důchodu. Bylo zajímavé poslouchat jejich vzpomínky a zkušenosti, které formovaly dnešní podobu firmy Savencia,“ doplňuje Z. Kossuthová. Další významné výročí, 70 let Pribináčku, čeká společnost letos.

Velký důraz Savencia F&D dává na vzdělávání a rozvoj svých zaměstnanců. „Jenom v roce 2023 absolvovalo alespoň jedno školení 766 zaměstnanců a na konci ledna nás čeká velký workshop o ESG. Mnozí kolegové využívají možnosti dalšího vzdělávání což jim umožňuje růst v kariéře a přinášejí tak nové nápady a inovace do naší společnosti,“ říká Z. Kossuthová. 

Institut Top Employer hodnotí při udělování ocenění také postoj společnosti k inkluzi a přístup k sociálně či zdravotně znevýhodněným skupinám. „V Savencia dáváme příležitost lidem bez ohledu na věk nebo handicapovaným,“ doplňuje Zuzana Kossuthová. Savencia F&D zaměstnává v Česku tři procenta handicapovaných, na Slovensku to je dokonce osm procent, což odráží dlouhodobou snahu společnosti o inkluzivní a otevřené prostředí.

Zpět na novinky