Zpět na novinky

Na Mlékárenském dni zvítězil Sedlčanský Hermelín

Oblíbený Mlékárenský den proběhl v polovině září v rámci Přibyslavských slavností. Nedílnou součástí je soutěž mléčných výrobků a „domácí“ Savencia u toho nemohla chybět.

Savencia, která je zakládajícím členem slavností a v nedalekém Hesově má svůj největší závod, bodovala hned dvěma výrobky: V kategorii zrajících přírodních sýrů si první místo odnesl Sedlčanský Hermelín, který se navíc představil v novém obalu. Třetí místo v kategorii čerstvé a tvarohové sýry, tvarohy a pomazánky a tavené sýry pak získala naše novinka Apetito Tvarohové. 

Během slavností nechyběl ani Kocourek Pribináček, který bavil všechny přítomné. Navíc odměnil žáky střední školy za sborové provedení místní hymny Mlékárenského dne – skladby „Pramen zdraví z Posázaví“. Děti pak na kytaru doprovodil starosta Přibyslavi Martin Kamarád. 

Jubilejní 30. ročník Mlékárenského dne byl opět ozdobou Přibyslavských slavností. Jsem moc rád, že jsme se mohli všichni sejít a děkuji všem partnerům, mezi které patří i společnost Savencia,“ dodal starosta. 

 

Zpět na novinky