Zpět na novinky

Od teorie k praxi: Jde to snadno díky Trainee programu

Ve společnosti Savencia F&D podporujeme a rozvíjíme mladé talentované lidi skrze naše Trainee programy. Tento rok v únoru jsme měli tu čest oslavit úspěšné ukončení programu se dvěma výjimečnými slečnami. Jednou z nich byla i Edita Ježilová, která s námi sdílela své zkušenosti a postřehy.

Na fotce jsou (zprava): Jiří Pavlas, mentor Edity Ježilové, která stojí vedle něj. Dále je Romana Chalupníková, která také v únoru ukončila Trainee program, a její mentorka Monika Klim.

 

 

„Absolventi mají často jen teoretické znalosti a chybí jim praktická zkušenost. Stejně tak jsem to měla já. Trainee program mi umožnil prozkoumat, jak vypadá praxe. Vyzkoušela jsem si práci u pásu i odbornější technologické pozice,“ přibližuje Edita. Tato zkušenost jí umožnila hladký přechod na pozici mistra, kde už přesně věděla, co od své role očekávat. 

„Vedoucí a kolegové byli tak skvělí, že když přišla nabídka zůstat pracovat v mlékárně, nemohla jsem si nechat ujít šanci to zkusit,“ vzpomíná Edita, která do programu nastoupila krátce po dokončení studia potravinářství na pardubické univerzitě.

Během jednoho roku v Trainee programu Edita poznala práci v balírně, sýrárně, krémárně a také v mlékárně, kde nakonec zůstala pracovat. „Byla to skvělá příležitost naučit se, jak vypadá celý proces výroby plísňových i čerstvých sýrů, které v Hesově vyrábíme. Také jsem poznala spoustu skvělých lidí a dnes, když řeším například nějaký technický problém, tak hned vím, na koho se mohu obrátit,“ sdělila své zkušenosti.

Velkou oporou pro mě byl můj mentor Jiří Pavlas

Aby byl začátek v práci pro Editu co nejsnazší, provázel jí celým Trainee programem kolega Jiří Pavlas. „Jirka byl můj mentor, pomáhal mi zorientovat se ve všem novém a zajistil, aby moje zkušenost byla co nejbohatší a přínosná pro mé další pracovní směřování,“ říká Edita s uznáním.

 

Trainee program v Savencia F&D je navržen tak, aby poskytoval ucelený přehled o procesu výroby, a zároveň připravoval účastníky na budoucí karieru v potravinářském průmyslu. 

Sledujte náš kariérní portál a nezmeškejte příležitost stát se součástí našeho týmu a společně s námi tvořit budoucnost potravinářství.

Zpět na novinky