Zpět na novinky

Savencia má nového Supply Chain Managera

Novým Supply Chain Managerem v Savencia F&D je Aleš Franěk. Zkušenosti sbíral například ve společnostech Henkel nebo Mars. Přečtěte si, jaké jsou jeho pocity po prvních měsících v Savencia Fromage & Dairy.

 • Kudy vedla Vaše cesta do Savencia F&D? 
  Savencia Fromage & Dairy má s mými předchozími zaměstnavateli jednoho společného jmenovatele, a to je úspěch, široce známé a velmi kvalitní výrobky a v neposlední řadě proaktivní přístup k celkové udržitelnosti a nefalšovaný zájem o planetu. To je to, co mě velmi oslovilo.

 

 • Jak hodnotíte své první měsíce v Savencia F&D? 
  Velmi pozitivně. Mám kolem sebe velké množství skvělých lidi, a to je to, co mě velmi nabíjí. Tím, že se nejedná o nějaký mega korporát, mi přijde, že zde převazuje taková „rodinná“ atmosféra a lidé jsou si daleko bližší. To vše pak znamená, že v případě řešení problémů se nehledá tolik jeho strůjce, ale naopak se hledá příčina a společné řešení.

 

 • Představil byste, co je náplní Vaší práce pro někoho, kdo se v oboru nepohybuje?
  Jedná se o řízení dodavatelského řetězce, konkrétně pak tzv. Downstream Supply Chain management. To zahrnuje činnosti jako jsou například, ale nejenom, předpovídání budoucí poptávky jednotlivých produktů, řízení jejich toku do centrálních skladů společnosti, jejich následné distribuce ke koncovým zákazníkům, řešení reverzní logistiky apod.

  Jedním z klíčových rysů Downstreamu je zaměření se na zákazníky a jejich požadavky. Společnosti tak mohou proaktivně zvyšovat jejich spokojenost a loajalitu. Efektivní Downstream dodavatelský řetězec taktéž umožnuje společnostem zefektivnění interních operací, zvýšení rychlosti dodávek hotových výrobku svým zákazníkům a v neposlední řadě pak do značné míry přispívá ke snižování nákladů na řízení zásob a její celkové finanční zátěže.

 

 • Můžete nám prozradit, který aspekt práce v Supply Chain Vás nejvíce baví? 
  Jsme u všeho, ve spojení s obchodem, marketingem i dalšími odvětvími. Jednoduše jsme v centru dění.

 

 • Co je váš top produkt od Savencia F&D? :-) 
  Asi jako každý rád griluji. Takže Sedlčanský Hermelín na gril. Z nabídky Food Service miluji nakládaný Hermelín.
Zpět na novinky